tutoriale

In jos

tutoriale

Mesaj Scris de ady la data de Dum Ian 10, 2010 6:50 pm

Poate va intrebati cu totiii ce este TUNNGLE si la ce ne foloseste el, pai ne creeaza posibilitatea de a ne juca, face chat si altele, intre noi printr'o retea virtuala.

Mai exista un astfel de program el se numeste hamachi, dar mie unul cel putin nu prea mi'a convenit cum se comporta cu windowsul, diferite erori ..... de aceea am optat pt tunngle

Dupa cum spuneam, este un foarte bun rogram deoarece ne creeaza posibilitate de a ne juca intre noi, indiferent unde ne aflam, in orice colt al lumii, prin creerea unei retele virtuale!

Cum procedam? ... f simplu:

- descarcam programul >> AICI http://www.tunngl...downloads/

- se instaleaza foarte simplu urmand instructiuniile

- se creeaza un cont la ei pe site si cam astea ar fi tot!

Dupa instalare, deschizi aplicatie tunngle, o sa va apara o consola, asteptati sa se incarce lobby-ul, dupa care aveti jos in stanga, butonul Browser, dati un simplu click, iar in stanga o sa va apara jocurile selectate pe categorii (genuri)....

La ce bun toate astea si la ce imi foloseste mie programul asta ? o sa va intrebati poate? Pai foarte simplu: intrii in categoria jocului pe care doresti sa'l joci, iti selectezi jocul pe care doresti sa'l joci si FFF IMPORTANT TREBUIE SA RAMAI LOGAT PE CANALUL JOCULUI RESPECTIV, altfel nu vei mai putea vedea serverele creeate in retea!

ady
Guard
Guard

Puncte : 411
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 26

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum